08.02.2017 | 1. SFL
Prvak boljši tudi od Oplasta, Puntar bližje obstanku

Proen Maribor tudi po 14 krogih in odigranemu 13. krogu ostaja na vrhu 1. SFL. Tokrat so varovanci trenerja Roberta Grdovića v derbiju kroga z 2:1 odpravili Oplast. Pomembno zmago pri ohranitvi prvoligaškega statusa je zabeležil Puntar.

V petek, 10.2., je na sporedu 15. krog 1. SFL.

1. SFL, 13. krog, 8.2.
Puntar – KMN Benedikt 2:1 (1:1)
1:0 Kavčič (5.), 1:1 Klemenčič (5.), 2:1 Laharnar (38.)

KMN Tomaž Šic Bar – FC Litija 3:6 (1:4)
1:0 Buzeti (8.), 1:1 Jelić (10.), 1:2 Ručna (16.), 1:3 Duščak (18.), 1:4 Ručna (19.), 2:4 Goričan (23.), 2:5 Duščak (26.), 3:5 Buzeti (30.), 3:6 Šturm (40.)

Dobovec Pivovarna Kozel – KMN Bronx Škofije 5:5 (4:3)
0:1 Radišković (3.),0:2 Zajc (4.), 1:2 Kroflič (7.), 2:2 Bizjak (15.), 3:2 Rednak (18.), 4:2 Marot (20.), 4:3 Radišković (20.), 4:4 Radišković (34.), 4:5 Radišković (35.), 5:5 Vrabel (40.)

Proen Maribor – KMN Oplast Kobarid 2:1 (0:0)
0:1 Kos (36.), 1:1 Fideršek (36.), 2:1 Totoškovič (37.)

7.2.
KMN Sevnica – FK Zavas Siliko 4:3 (1:3)
0:1 Jereb (1), 1:1 Govekar B. (7.), 1:2 Jereb (12.), 1:3 Jereb (15.), 2:3 Končan A.(31./ag), 3:3 Račič (32.), 4:3 Krnc (40.)

Puntar po četrti zmagi sezone ni več zadnja ekipa 1. SFL. S tremi točkami, doma so uporniki odpravili Benedikt, so se povzpeli na 8. mesto, za sabo pa so pustili prav Benedikt (11 točk) in KMN Tomaž Šic Bar (9). Zmago Puntarju je priboril Aljaž Laharnar, ki je v 38. minuti zadel za končnih 2:1.

Tomaž ni imel možnosti proti razigrani Litiji, ki z 10. zmago ostaja na 2. mestu, Benedikt pa čaka boj za obstanek. Litijani so resda zaostajali 1:0, a so do 19. minute naredili serijo 0:4. Domačini so do konca tekma omilili poraz. Rok Buzeti je prispeval dva gola za domačine, Borut Ručna pa dva za goste.

Pravo dramo pa so ljubitelji futsala videli v Rogatcu, kjer pa so domačini na končno le iztržili točko (5:5 je bilo na koncu). Uvodne minute so pripadle gostom, ki so povedli prek Slavena Radiškoviča in Nika Zajca. Med 7. in 20. minuto so gostitelji zagospodarili na terenu – Uroš Kroflič, Jaka Bizjak, Rok Rednak in Aleš Marot so zadeli za 4:2. Gostje so gol priključka zabili v 20. minut (4:3). V nadaljevanju je svoj 3. in 4. gol prispeval Radiškovič, točko domačinu pa je v 40. minuti priboril Aleš Vrabel.

Derbi kroga je pripadel vodilnemu Proen Mariboru, ki je z 2:1 porazil Oplast. Povedli so gostje, v 36. minuti je zadel Gregor Kos. Vodstvo Oplasta je bilo kratkega daha – v isti minuti je Matej Fideršek izenačil, v naslednji je Denis Totoškovič zadel za zmago.