Po zmago in drugi krog kvalifikacij

Domžalčani za razliko od Maribora in Rudarja na uvodni tekmi prvega kroga kvalifikacij UEFA Evropske lige niso vknjižili zmage. Neodločen izid na gostujoči zelenici kljub vsemu prinaša določeno prednost, ki jo bodo skušali ravbarji nadgraditi ob Kamniški Bistrici.

Rumeni so v Širokem Brijegu še ob polčasu vodili z dvema goloma prednosti, a zadetka Lovra Bizjaka in Daria Melnjaka nista bila dovolj za zmago. Gostitelji so v drugem delu dvoboja izkoristili napaki v domžalskih vrstah in po zaslugi Tomislava Turčina, ki je Dejana Milića premagal v 47. in 83. minuti, prišli do izenačenja. Hercegovci bodo v Domžalah napadali popoln preobrat, svoje načrte pa imajo tudi v taboru gostiteljev.

»Iz Širokega Brijega smo se vrnili z dobrim izhodiščem, ki nam omogoča, da sami odločamo o svoji usodi. Če se ozremo na prvi dvoboj, smo v prvem polčasu prikazali zelo dobro igro, nato pa v nadaljevanju malce padli, kar je v začetku sezone, ko vse stvari še niso na optimalni ravni, tudi nekoliko razumljivo. Vseeno nas lahko naša igra navdaja z optimizmom, veseli tudi dejstvo, da so vsi nogometaši zelo željni ter motivirani, da prikažejo kar najboljšo možno predstavo,« je na novinarski konferenci dejal Simon Rožman.

Domžalski strateg je lahko na treningih v minulih dneh računal na Nermina Hodžića, Andraža Kirma in Rubina Hebaja, ki so zaradi poškodb izpustili gostovanje v Širokem Brijegu. »Vsaka dodatna moč nam veliko pomeni. Na prvi tekmi smo denimo že poizkusili z določenimi taktičnimi korekcijami v naši igri, ki bodo na pravi ravni čez deset do štirinajst dni. V toku celotne sezone bomo namreč potrebovali raznolikost,« v prihodnost pogleduje Rožman.

Močno orožje rumenih bo tudi Senijad Ibričić. Nekdanji reprezentant BiH si je na Pecari sicer privoščil napako, ki je pripeljala do zadetka. Domačini so se pokazali kot zahteven tekmec, kar je izpostavil tudi izkušeni vezist: »Čaka nas zahteven tekmec, kar smo vedeli že pred prvo tekmo. Menim, da imamo dobro izhodišče, dva zadetka v gosteh veliko pomenita, a se na to ne bomo ozirali. Pomembno je, da od prve minute prikažemo najboljši možen obraz, s čimer želimo tehtnico hitro prevesiti v naš prid. Če bomo igrali tako kot znamo, bo seveda vse odvisno od nas samih. Napake na prvi tekmi so analizirali, jih odpravili, v četrtkov dvoboj pa se podajamo z željo po zmagi in napredovanju v drugi krog. Želimo si tudi podpore s tribun, saj nam naši navijači vlivajo dodatnih moči.«

Domžalčane bi v nadaljevanje kvalifikacij popeljal tudi remi z največ zadetkom, neodločen rezultat z več kot dvema zadetkoma pa bi v drugi krog kvalifikacij UEFA Evropske lige popeljal Hercegovce.