O polfinalistu v Kidričevem

Krčani in Kidričani bodo o potniku v polfinale Pokala Slovenije odločali na povratni tekmi, ki bo odigrana prihodnjo sredo. Posavci so na domačem Gubcu zapravili dva zadetka prednosti, srečanje pa na koncu ni dalo zmagovalca.

Na drugi današnji tekmi so Krčani povedli v 19. minuti, ko je iz bližine zadel Ante Vukušić. Na 2:0 je v 50. minuti povišal Leo Ejup, ki je zadel z glavo po podaji iz kota z leve strani.

Deset minut pozneje pa so Kidričani prišli do pomembnega zadetka, strelec z glavo je bil Tadej Trdina. V 79. minuti je Aluminij prišel celo do izenačenja, ko je mojstrsko z desne strani zunaj kazenskega prostora streljal Elvir Maloku in žogo poslal pod prečko za 2:2.

Že v torek so nogometaši Maribora z 1:0 (1:0) odpravili Domžale, prejšnji teden pa si je branilka lovorike Olimpija z zmago na prvi tekmi (5:0) v Kopru praktično že zagotovila napredovanje.

KRŠKO - ALUMINIJ 2:2 (1:0)

Strelci: Vukušić (19'), Ejup (50'); Trdina (60'), Maloku (79')