Mura bo v Fazaneriji branila visoko prednost

Nogometaši Mure so si na prvi četrtfinalni tekmi pokala Slovenije priigrali lepo prednost pred povratnim obračunom. V Novi Gorici so izbranci Anteja Šimundže s 3:0 premagali Gorico.

Sobočane je v 12. minuti v vodstvo popeljal Nik Lorbek, potem ko je z glavo unovčil podajo Luke Bobičanca z desne strani. Prekmurci so si na tekmi priigrali več nevarnih akcij, v 78. in 81. minuti sta sicer nevarno zagrozila tudi domača Semir Smajlagić in Matija Kavčič, a je bil prvi premalo natančen, drugemu pa je strel obranil Matko Obradović.

V 85. in drugi minuti sodniškega dodatka minuti pa je z dvema goloma končni izid tekme postavil Amadej Maroša, ki je najprej iz bližine neoviran zadel po podaji Klemna Šturma z leve strani, nato pa je zadel še z osmih metrov.

Že v torek so nogometaši Maribora z 1:0 (1:0) odpravili Domžale, prejšnji teden pa si je branilka lovorike Olimpija z zmago na prvi tekmi (5:0) v Kopru praktično že zagotovila napredovanje.

GORICA - MURA 0:3 (0:1)

Strelca: Lorbek (12'), Maroša (85', 92')