Maribor boljši tudi od albanskega podprvaka

Nogometaši Maribora v teh dneh vadijo na prekmurskih tleh, danes pa so v Beltincih odigrali še drugo pripravljalno srečanje. Četa Darka Milaniča je bila s 4:0 boljša od albanskega podprvaka Kukësija, ki se bo to poletje dokazoval tudi v kvalifikacijah UEFA Lige prvakov.

Albanski podprvak je potencialni nasprotnik Olimpije v drugem krogu kvalifikacij, v dvoboju z Mariborom pa je bil v podrejeni vlogi. Štajerci so v vsakem od polčasov zadeli po dvakrat, prvič v deseti minuti, ko je bil po samostojnem prodoru natančen Martin Kramarič. Po nekaj neizkoriščenih priložnostih in prečniku Albancev je vodstvo Maribora podvojil Tavares. Kapetan vijoličastih je minuto pred odmorom zadel po "indirektu" v kazenskem prostoru gostov. Darko Milanič je v drugem polčasu na igrišče poslal novo enajsterico, ki je bila še za odtenek nevarnejša. Dobra igra Mariborčanov je bila kronana v končnici tekme. V 84. minuti se je z natančnim udarcem z razdalje proslavil Jasmin Mešanović, pet minut kasneje pa je piko na i postavil Jan Mlakar. Mladi napadalec je po prodoru Luke Štora zaključil hiter protinapad državnih podprvakov.

Prvo pripravljalno srečanje so odigrali tudi Krčani, ki pa so se uvodoma pomerili med seboj. Ekipi sta se razšli brez zmagovalca, za moštvo A je zadel Ester Sokler, za vodstvo zasedbe B pa je poskrbel Jaka Kuhar. Posavce sicer čaka zanimiv spored pripravljalnih srečanj, zeleni se bodo med drugimi pomerili tudi z Radničkim, zagrebško Lokomotivo, Cracovio, Voždovcem, Tuzlo Cityjem in Petrolulom.

KRŠKO A - KRŠKO B 1:1

Strelca: Sokler; Kuhar

MARIBOR - KUKËSI 4:0 (2:0)

Strelci: Kramarič (10'), Tavares (44'), Mešanović (84'), Mlakar (89')
Maribor - prvi polčas: Handanović, Milec, Šuler, Uskoković, Viler, Vrhovec, Pihler, Bajde, Kramarič, Tavares, Zahović. Drugi polčas: Pirić, Štor, Ivković, Rajčević, Kolmanič, Dervišević, Ahmedi, Hotić, Vršič, Mešanović, Mlakar.