Kidričani in Krčani vknjižili zmago

Nedeljo so za pripravljalno preizkušnjo izkoristili Kidričani in Krčani. Aluminij je gostoval v Varaždinu, kjer je bil boljši od iranskega Persepolisa, Posavci pa so na domači zelenici premagali Tuzlo City.

Prenovljena četa krškega stratega Alena Šćulca je v mrežo novega prvoligaša Bosne in Hercegovine pospravila dva zadetka. Že v deveti minuti je bil natančen posojeni član Rijeke Milan Ristovski, ki je v letošnjih pripravah dosegel že tri zadetke, prednost gostiteljev pa je v 30. minuti podvojil Nikola Mandić. Tudi Hrvat se je med strelce vpisal že tretjič.

Kidričani so se pri južnih sosedih udarili s Persepolisom, ki ga vodi hrvaški strokovnjak Branko Ivanković. Varovanci trenerja Oliverja Bogatinova so se izkazali z učinkovito predstavo, saj so v gol najtrofejnejšega iranskega kluba pospravili pet žog. Mrežo iranskega prvaka je načel Anton Rogina, sledil je gol Roka Kidriča, v drugem polčasu pa so zmago potrdili Ibrahim Mensah, Alen Krajnc in Marcel Kene.

PERSEPOLIS - ALUMINIJ 1:5

Strelci: Rogina, Kidrič, Mensah, Krajnc, Kene

KRŠKO - TUZLA CITY 2:0 (2:0)

Strelca: Ristovski, Mandić
Krško: Zalokar, Frelih, Kulinits, Gregov, Brekalo, Štefulj, Ahćin, Ogrinec, Ossama, Vekić, Srečković, Ristovski, Božić, Mandić, Glover, Ahmetović.