Domžale z novim preobratom do dvoboja s Freiburgom

Nogometaši Domžal so se uvrstili v tretji krog kvalifikacij UEFA Evropske lige, potem ko so bili tudi v povratni tekmi drugega predkroga boljši od islandskega Valurja. Potem ko so prvo tekmo dobili z 2:1, so na domač?em igrišč?u že zaostajali z istim izidom, a so v drugem polč?asu vendarle strli odpor tekmeca in zmagali s 3:2.

UEFA Evropska liga - druga tekma drugega kroga kvalifikacij:

DOMŽALE - VALUR 3:2 (1:2)

Strelci: Firer (25'/11m), Balkovec (69'), Ibričić (71'); Lydsson (3'/11m), Bogild (43')
Sodniki: Meckarovski, Nedelkoski, Petreski (vsi Makedonija).
Domžale: Milić, Vetrih (od 57. Ibričić), Firer, Širok, Bizjak (od 63. Franjić), Repas, Matjašič? (od 82. Žužek?), Blažič?, Dobrovoljc, Balkovec, Husmani.
Valur: Einarsson, Ingvarsson, Bjoernsson, Halidorsson, Boeglid (od 68. Dion), Lydsson, Christianssen, Adolphsson (od 75. Sigurdur), Omarsson, Stefansson, Elqur.
Rumena kartona: Repas; Stafansson.
Rdeč karton: / .

Domžalč?ani so po novem rezultatskem preobratu izpolnili svoj cilj in uvrstili v tretji predkrog evropske lige. V tretjem krogu se bodo pomerili z nemškim Freiburgom. Islandski Valur so v gosteh premagali z 2:1, tako da so navijači prič?akovali lahko delo, a njihovi ljubljenci so delo opravili težje od prič?akovanj.

Domžalski nogometaši so po prvem polč?asu zaostajali z istim izidom, kot so zmagali na prvi tekmi, toda v drugem delu so vendarle poskrbeli za preobrat, ki je pomenil napredovanje. Gostje so povedli že v tretji minuti, ko je makedonski sodnik po prekršku Matije Široka dosodil najstrožjo kazen, ki jo je v vodstvo Islandcev spremenil Gudjon Petut Lydsson.

Vodstvo gostov je domače predramilo, vrstili so se napadi, nevarne akcije, in v 25. minuti je sodnik po prekršku nad Lovrom Bizjakom tudi gostiteljem dosodil enajstmetrovko. Uspešno jo je izvedel Ivan Firer. Do konca pa so do želene prednosti prišli Islandci, v 43. minuti, ko je Širok storil napako na desni strani, ki jo je z moč?nim in natanč?nim strelom v levi kot domač?ih vrat kaznoval Nicolas Boegild.

Isti igralec bi lahko v 59. minuti Islandcem priigral povišanje vodstva vodstva, a je to prepreč?il domači vratar Dejan Milić?. Kot da je to Slovence opozorilo, da se s tekmecem ne smejo igrati. Po nekaterih menjavah so prevzeli prevlado na igrišč?u, to pa so kronali tudi z dvema goloma. V 69. minuti je bil s prostega strela natanč?en Jure Balkovec, le dobro minuto pozneje pa je lepo akcijo zaključ?il Senijad Ibričić.

Slovenski podprvaki so se zadovoljili z rezultatom, ki so ga do konca tudi ubranili.

Tekst: STA/NZS