Bajde odločil obračun v Tirani

Nogometaši Maribora so na današnji prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo v Tirani z izidom 1:0 premagali albanski Partizani z 1:0. Zmagovalca je z golom v uvodu drugega polčasa odločil Gregor Bajde.

UEFA EVROPSKE LIGE - PRVA TEKMA PRVEGA KROGA KVALIFIKACIJ:

PARTIZANI - MARIBOR 0:1 (0:0)

Stadion Selman Stermazi, 1300 gledalcev.
Sodniki: Brisard, Rahmouni, Jeanne (vsi Francija).
Strelec: Bajde (50.).
Rumena kartona: Trashi; Dervišević.
Rdeči karton: /.
Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojković, Kalari (od 56. Bardhi), Trashi, Mala (od 74. Abdurahimi), Telushi, Hila, Asani, Progni (od 64. Nikolić).
Maribor: Handanović, Milec, Šuler, Ivković, Viler, Vrhovec, Dervišević, Kramarič (od 64. Hotić), Bajde (od 87. Vršič), Tavares (od 80. Mlakar), Zahović.

Mariborski nogometaši so z odliko opravili delo na svoji uvodni mednarodni preizkušnji v tej sezoni in na prvi tekmi drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini na kolena položili tekmece iz albanske prestolnice. Edini gol na tekmi je pred 1300 gledalci dosegel Gregor Bajde, odločitev o napredovanju pa morajo potrditi čez teden dni v svojem Ljudskem vrtu.

Slovenski podprvaki so v prvem polčasu nadzorovali tekmece iz Tirane. Prvi so že v drugi minuti sicer zagrozili gostitelji, a je bil Jasmin Handanović v pravem trenutku na pravem mestu, v nadaljevanju pa so bile bolj ali manj vse niti igre v nogah Darka Milanića. Le dve minuti kasneje je po lepi podaji Mitje Vilerja z leve strani Martin Milec za las zgrešil domača vrata.

V nadaljevanju so Mariborčani potrpežljivo čakali na svoje priložnosti. Prvo so dočakali v 21. minuti, po kombinirani akciji se je v lepi priložnosti znašel Martin Kramarič, njegov strel pa je zaustavil domači vratar Alban Hoxha. V 34. minuti je Luka Zahović z glavo streljal prek vrat po predložku Milca, le dve minuti kasneje pa se je po strelu Brazilca Marcosa Tavaresa znova izkazal domači vratar.

Milanićevi izbranci so na najboljši možni način odprli drugo polovico tekme, že v peti minuti nadaljevanja je v polnem sijaju zablestel Gregor Bajde, ki je najprej odvzel žogo tekmečevemu igralcu, po samostojnem prodoru pa z natančno odmerjenim strelom svoje soigralce popeljal v vodstvo z 1:0.

Po prejetem golu so Albanci zaigrali nekoliko bolj odločno, a Mariborčani se niso dali, še naprej so bili več pri žogi in imeli nadzor nad njimi in se iz Tirane vračajo s pomembno zmago.

Povratna tekma bo v četrtek, 19. julija, v Mariboru. Če bodo napredovali, bodo v 2. krogu igrali z boljšim iz dvoboja med ekipama Čihura Sačhere in Beitar Jeruzalem.

Tekst: STA/PDo